tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Yumurtlama Süresi

Yumurtlama Süresi

Yumurtlama süresi yumurtacığın döllenebilir olduğu doldukça kısa sürer. Döllenme rahim burusunun ön bölümünde gerçekleştiğinden, yumurtacık folikül tarafından boruya bırakıldıktan sonra bu yumurtacığın permatozoidle karşılaşabileceği süre kuramsal olarak altı saati aşmaz. Doğum kontrolünün bütün güçlüğü her aybaşı döneminde mutlak bir biçimde bu süreyi belirlemenin olanaksız olmasından kaynaklanır.

Ayrıca başka etkenler de göz önüne alınmalıdır, örneğin kişiden kişiye değişen spermatozoidlerin yumurtacığa erişme süresi bu etkenlerden biridir. Kadının cinsel organlarına bırakılan spermatozoidler dakikada 1,5 mm. kadar ilerler.

Diğer blog ve literatür derlemelerini incelemek için istesende blog sayfasını ziyaret edebilirisiniz bir sonraki makalemiz Genital bölge egzersizleri incelemek için üzerine tıklayabilirisiniz. istesende.com bir bilgi edinme sitesi olma yanında aynı zamanda bir alışveriş sitesidir. Ürünlerimizi incelemek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Eğer ihtiyaçlarınız Cinsel Ürünler ise linke tıklayabilirsiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Genital Bölge Egzersizleri

Genital Bölge Egzersizleri

Genital bölge egzersizleri ve terapatik egzersizlerin amacı zayıf kaslan güçlendirmek, sıkı kasları gerdirmek, hareket kabiliyetini ve esneldiği ilerletmek, direnci artırmak ve ağrıyı azaltmaktır.

Biraz fiziksel gücün yam sıra kas kuvveti de gerektiren cinsel aktivite fiziksel kısıtlılıklar tarafından engelleniyor olabilir. Genellikle pelvik egzersizleri önerilir. Disparonide, dolaşımı artırmak, vulva ve pelvisin düzelmesini ilerletmek ve introital hareket kabiliyetini geliştirmek için belirli egzersizler öğretilir.

Vajinismusta, çoğunlukla kalça indirme ve iç rotasyon gibi belli kas kaldırma yöntemlerine önem verilir. Genellikle iç uyluklar çok sıkıdır. En basitinden bacaklar iki tarafa açık şekilde yatarken rahat etmeyi sağlamak amacıyla bunların gerdirilmesi gerekir. Son olarak, hastaya pelvik tabam kas egzersizini doğru bir şekilde uygulaması öğretilir.

Araştırmalar, tek başına sözel yönergelerin etkili sonuçlar doğurmadığını ve kadınların sadece %50?sinin sözel yönerge karşısında pelvik tabanı kaslarını doğru bir şekilde izole ederek ve kasarak tepki verdiğini göstermiştir. Dahası, pelvik tabam kas egzersizlerinin etkili olması için, vücudun duruşuyla alakalı diğer önemli kasların doğru koordinasyonu, zamanlaması ve sinerjik olarak güçlendirilmesi gerekmektedir.

istesende blog sayfası bilgilenmeniz için sizlere yardımcı olmaya çalışan bir site olmasının yanında aynı zamanda bir e-ticaret platformudur. Arzu ederseniz mağazamızı da ziyaret edebilirsiniz. Bir sonraki Blog konumuz “Deri ameliyatı nasıl olur” dur incelemek isterseniz konu üzerine tıklayabilirisiniz. Köklü bir geçmişi olan e-ticaret birimine bağlı bir çok alışveriş sitemiz vardır eğer aradığınız penis pompası istesende.com da yoksa penisi büyütme pompası sitemizi de ziyaret edebilirisiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Deri ameliyatı nasıl olur

Deri ameliyatı nasıl olur

Deri ameliyatı nasıl olur? Aşılanacak deri başka bir kişinin vücudundan alındığında çeşitli bağışıklık sorunlarıyla karşılaşılır ve alıcının vücudu yeni deriyi reddeder. Ancak, ölülerden çıkarılarak canlılara takılan saydam tabaka ameliyatlarında bu sorunlar görülmez; saydam tabakaya kan gelmediği için vücudun yeni dokuyu reddetmesi gibi bir durum ortaya çıkmaz.

Kıkırdak dokusu da aynı nedenlerle başarılı bir şekilde nakledilebilmektedir. Kemik otogrefi de ortopedi ve plastik cerrahî uzmanları tarafından çok kullanılan bir yöntemdir. Ortopedi uzmanları kemik aşılamaya kaynamayan kıkırdaklarda, plastik cerrahî uzmanları ise yüzdeki yaraların ve asimetrik şekillerin giderilmesinde başvurur. Aşılanacak kemik genellikle kaburga veya kalça kemiklerinden alınır. Günümüzde aynı türden iki canlı arasında nakledilen kemikler alıcı vücut tarafından reddedilmemekte, kolaylıkla benimsenmektedir.

Bacak kaslarının geniş ve kalın akzarları (fasyaları) çok kullanılan yamalardır. Kalp cerrahları bu akzarları kusurlu kapakçıkların onarımında, genel cerrahî uzmanları fıtık tedavisinde, plastik cerrahî uzmanları ise birçok işlemde bu arada sarkma eğilimi gösteren felçli yüzlerde kullanırlar.
Deri ameliyatı nasıl olur Ağır yanık olayları gibi bazı durumlarda değiştirilmesi gereken deri miktarı otoigref ameliyatla karşılanamayacak kadar fazla olabilir. Oysa mikrop toksinlerinin kana karışmasını önlemek için yanık meydana gelir gelmez yarayı deriyle kapamak gerekir. (Bunu gerçekleştirmek için bir başka kimseden deri almak gerekir).

Günümüzde geliştirilmiş olan yeterli yöntemler, yanık olaylarında ilk şok ve su kaybı nedeniyle meydana gelen ölümlerin oranını azaltmıştır. Bununla birlikte yanık sonucu meydana gelen ölümlerin sayısı yine de yüksektir. Bu duruma, derinin zedelendiği alanın bakterilerin yerleşmesi için son derece elverişli olması yol açmaktadır.

istesende.com Blogta bir sonraki konumuz “Sünnet niçin yapılır” başlığıdır incelemek için başlığa tıklayabilirisiniz. istesende mağazasından alışveriş yapmak isterseniz istesende online mağazası’nı ziyaret edebilirisiniz ya da aradığınız daha detaylı bir geciktirici sprey mağazası ise tıklayabilirsiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Sünnet niçin yapılır

Sünnet niçin yapılır

Sünnet niçin yapılır? Zararsız bir müdahale olan sünnetin gerekli olduğu durumlar vardır. Örneğin bunlardan biri, sünnet derisinin ucunun çok dar olup, kamış ucunun dışarı çıkmasını engellediği zamandır. Bu durumda sünnet derisiyle kamış ucu arasındaki oyuk ister istemez yetersiz kalan temizlik yüzünden bir enfeksiyona maruz kalabilir. Ayrıca ereksiyon normal olmaz. Kimi dinlerde bütün erkek çocukların küçükken sünnet edilmesi zorunludur.

Yahudilikte ve Müslümanlıkta sünnet şarttır. Sünnetin, kamış ucunu kaplayan mukozanın aşırı duyarlığını azaltarak cinsel ilişkinin niteliğini ve süresini arttırdığı ileri sürülmektedir. Ancak bu pek kesin gözükmemektedir.

Farklı konularda araştırmalar ve literatürlerden derlemeleri inceleyebilmek için istesende blog sayfamızı inceleybilirsiniz bir sonraki araştırma konumuz “Kadın ne zaman gebe kalabilir” incelemek isterseniz konu başlığına tıklayabilirsiniz.

istesende.com üzerinden alışveriş yapmak isterseniz istesende mağaza sayfamızı ziyaret edebilirisiniz ya da daha spesifik bir kategori olan penis büyütme pompası konusunda bir arayışınız varsa penis pompası sitemizi ziyaret edebilirisiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Kadın ne zaman gebe kalabilir

Kadın ne zaman gebe kalabilir

Kadın ne zaman gebe kalabilir? Yumurtlama dönemi her kadında, özellikle aybaşı dönemleri değiştiği için farklıdır. Bu nedenle önceden doğurgan dönemi belirlemek olanaksızdır. Bilinen tek şey sarı madde oluştuktan sonra artık döllenme olmayacağıdır. Bu ilke ısı ölçme yönteminin temelini oluşturur. Isı yöntemi yumurtlamanın ne zaman olduğunu değil de doğurgan dönemin geçip geçmediğini belirlememizi sağlar. Bu dönem kuramsal olarak normal bir aybaşı sürecinin 18. gününe kadar uzanır.

istesende blog tarafından yayınlanacak bir sonraki konu başlığı “Spiral niçin doktor tarafından uygulanmalıdır” siz de incelemek isterseniz konu başlığına tıklayabilirsiniz. istesende.com mağazası siz değerli konuklarımızın ziyaretine açılmıştır. ziyaret etmek isterseniz istesende.com linkine tıklayınız. Ayrıca afrodizyaksepeti.com sitemizde de birbirinden ilginç cinsel ürünlere ulaşma imkanınız olabilir.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Spiral niçin doktor tarafından uygulanmalıdır

Spiral niçin doktor tarafından uygulanmalıdır

Spiral; rahim boşluğuna takılarak gebeliği önlemeye yardımcı bir doğum kontrol yöntemidir. Spermin rahim boşluğundan yumurtalara doğru devam etmesini önleyerek gebeliğin oluşmasının önüne geçer. Oldukça etkili ve ekonomik bir doğum kontrol yöntemidir fakat vajinaya yerleştirilmesi ve yerinden çıkartılması uzman bir jinekolog tarafından yapılmalıdır.

Vajinal boşluğunun tersine rahim boşluğu aseptik, yani mikropsuz bir bölümdür. Bu nedenle, rahime yabancı bir yerleştirilirken, asepsi yani mikropsuz ortam kurallarına kesinlikle uyulması şarttır. Eğer bu koşullar yerine getirilmezse kısa sürede tehlikeli enfeksiyonlar oluşabilir.

istesende.com Blog sayfasında ki bir sonraki konnumuz “Çocuk düşürmek ya da aldırmak nedir” sizin de konu hakkında merak ettikleriniz varsa konu başlığına tıklayarak araştırmayı inceleyebilirisiniz. istesende.com sadece bir blog sitesei değil aynı zamanda bir çok ilgi çekici kategoride ürünleri olan bir e-mağazadır arzu ederseniz istesende.com alışveriş sitesinide ziyaret edebilirsiniz. Fakat özellikle Vajina Daraltıcı arıyorsanız linke tıklayarak spesifik bir Vajina Daraltıcı sitesinide ziyaret edebilirsiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Çocuk düşürmek ya da aldırmak nedir?

Çocuk düşürmek ya da aldırmak nedir?

Çocuk düşürmek ya da aldırmak nedir: Rahme yerleşen dölüt gelişmeye başlar. Kendi başına annesinden ayn olarak yaşamadan önce dokuz ay boyunca amniyotik kesenin (bu kese yumurtayı çevreleyen zardan oluşur) içinde yaşamak zorundadır.

Eğer herhangi bir nedenle dölüt gebeliğin altıncı ayından önce rahimden dışan atılırsa buna çocuk düşürme denir. Altıncı aydan sonra bebeğin prematüre olduğu, yani erken doğduğu söylenir. Çocuk düşürmenin anlamı gebeliğin yarıda kalması, normal gelişmesini izlememesi, son bulmasıdır. Gebeliğin altıncı ayından önce dışarı atılan bir bebek yaşayamaz. Oysa prematüre bir bebek küvöz denilen aygıt içine konup özel bakım görürse yaşayabilir.

Çocuk düşürme iki çeşit olabilir. Bazen dölüt rahmin içinde normal olarak gelişmez ölür ve doğal olarak dışarı atılır. Bu, kendiliğinden çocuk düşürmedir. Bazen de kadın karnında taşıdığı ve normal gelişen dölütü çocuk sahibi olmak istemediğinden ya da sağlığı nedeniyle aldırır. Bu da çocuk aldırmadır.

Kendiliğinden çocuk düşürmenin başlıca üç nedeni olabilir; döllenme sırasında kromozomların birleşmesi iyi olmamıştır. Sanki iskambil kağıtlarının rastgele dağıtılması gibi bir durumdur bu. Sonçta ortaya çıkan dölüt iyi oluşmamıştır. Kendiliğinden dışarı atılır.

Rahim gebeliğin ilk aylarında dölütün boyutlarının büyümesine uyum gösteremez ve yatılı konuğunu kapı dışarı eder. Bu “kaza” doktor tarafından zamanında öngörülürse atlatılabilir.

Gebelikte gerekli olan hormonlar anne de yeterli miktarda bulunmayabilir. Bu durumda da doktor müdahalesiyle sorun çözülebilir.
Çocuk aldırma ise bir doktor tarafından yapılmadığı zaman enfeksiyonlu komplikasyonlara neden olabilir, Anne için hayati tehlikeye yol açtığı gibi ilerideki gebelikleri de tehlikeye sokabilir.

istesende blog sayfamızın bir sonraki konusu “Prematüre bebek nedir” bu konu sizinde ilginizi çekiyorsa konu başlığına tıklayarak makaleyi okuyabilirisiniz. istesende.com bir bilgi edinme sitesi olma yanında aynı zamanda bir alışveriş sitesidir. Ürünlerimizi incelemek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Ereksiyon hapı gibi bir konu ilginizi çekerse bir baka sitemiz de olan Ereksiyon hapı kategorisini de ziyaret edebilirsiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Prematüre bebek nedir

Prematüre bebek nedir

Normal olarak, dölüt annesinden aynı yaşama olanaklarına ancak 9 aylık süren bir gebelik sonunda sahip olur. Prematüre bebek nedir? Çünkü bebeğin dokuları yapmaları gereken işlevlere yavaş yavaş alışmak zorundadır. Örneğin dölüt rahmin içinde soluk almakta gereksindiği oksijeni ona göbek kordonu getirmektedir. Ama akciğer hücreleri doğumdan başlayarak soluk almaya hazırlanmaktadır. Bu süreç organizmanın bütün işlevleri (sindirim, dışkılama, sıcak ve soğuğa direnç gibi) için geçerlidir.

Dölütün bu sona erişmesi çeşitli koşulların yerine gelmesine bağlıdır. Prematüre bebek nedir, rahmin özellikle son aylarda dölütün hacmiyle orantılı bir biçimde gerilmeye yatkın olması gereklidir. Rahim ağzı şişirilmiş bir balonun ağzı gibi kapalı kalmalıdır. Plasenta aracılığıyla anne ve çocuk arasındaki kan dolaşımı kolayca olabilmektedir. Eğer bu koşullardan biri bile yerine gelmezse, (rahim erken kasılırsa, rahim ağzı açılırsa) çocuk normal dokuz aylık sürenin bitiminden önce doğar. Bu durum sekiz aylıkken oldu mu çok vahim değildir. Yedinci ayda doğum oldukça güç olur. Altıncı ayda ise çoğu zaman dölütün yaşama şansı yoktur.

Erken doğan bebek eğer yaşarsa, önce de belirttiğimiz gibi küvez denilen alete yerleştirilmelidir, özel bir beslenmeye tabi tutulmalı, sürekli olarak enfeksiyonlara karşı korunmalıdır. Aynı zamanda bebeğin soluk almasına da yardımcı olunacaktır.

istesende blogta bir sonraki inceleme “Cinsel içgüdüde anüs aşaması” konu sizin de ilginizi çektiyse konu başlığına tıklayarak inceleyebilirisiniz. istesende.com sadece ir blog sitesi değil bir çok ilgi çekici kategorinin yer aldığı e-ticaret sitesidir arzu ederseniz online mağazamızı da istesende.com üzerinden ziyaret edebilirsiniz. Fakat Prezervatif gibi sipesifik bir ürün arıyorsanız bir başka sitemiz de ki Prezervatif kategorisini ziyaret edebilirisiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Cinsel içgüdüde anüs aşaması

Cinsel içgüdüde anüs aşaması

Cinsel içgüdüde anüs aşaması; Çocuğun 2. ve 3. yaşları boyunca ana erojen bölge anüs ve çevresine yerleşir: Bu kuşkusuz o yaşlarda çok sıklaşan barsak bozukluklarının da sonucudur. İşte o andan başlayarak zevk, dışkının boşaltımına ya da içeride tutulmasına bağlı kalmaktadır.

Bu ikinci aşamada, bir önceki özne nesne ikiliğinin yerini, ikili bir karşılaştırma almaktadır: Bunlardan biri şehvetle acı çekmeyi bir araya getirmekte, öbürü ise edilgenlik etkinlik İkilisini ortaya koymaktadır. Gerçekten de anüse bağlı zevkin bir karşıtlar birliğinden oluşmuşluğu bağırsakların acı verici kasılıp büzülmeleriyle birleşince, acının şehvet vericiliği doğmaktadır. Bu da, sadomazohist sapkınlıkların özünü oluşturur: İster insanoğlunun kendi kendine, isterse ötekine dayatıp zorla verdiği acı olsun, durum değişmez. Başlangıçta, bir çeşit büyülü bir nitelik kazanan bu sümüksü bölgede aşılanıp yerleşecektir bütün saldırganca fantasmalar.

Cinsel içgüdüde anüs aşaması, zincir ve kırbaç, sadomazohizme özgü avadanlığın vazgeçilmez parçalarıdır. “Divin Marquis” Sade, tartışmasız başyapıtı olarak kalan Les Cent Vingt Journées de Sodome ‘da (“Sodom’un yüz yirmi günü”), sapkınlığın bin çeşide ulaşan bir listesini sergiliyordu. Yalnız bunlar arasında oğlancılığa özel bir ayrıcalık tanımaktaydı. Geleceğin yetişkininin cinsel hayatı bu aşamanın öylesine derinden etkisi altında kalacaktır ki, söz konusu aşama “sadik-anüssel” olarak nitelenebilecektir. Dahası var: Bireyin kişiliksel oluşumuna değin bütün gelişmeler bu ikinci etkinlik edilgenlik diyalektiğinden geçiyor.

Şöyle ki:

Süt çocuğunu kendi dışkılarıyla yani birtakım simgesel denklemler kurmakta ve bunları da sırasıyla yaşayabilmektedir; Kimi zaman kendi öz yaratımı olarak. doğrudan doğruya kendi içinden çıkıp gelmiş şeyler olarak., çamur ya da balçıkla oynar gibi oynayıp biçimlendirir onları. Kimi zaman onları salt kendisine sunulmuş bir oyuncak olarak algılar: Gözlemler kanıtlıyor ki dışkılardan tiksinme, doğuştan değil sonradan ve eğitim yoluyla edinilen bir duygudur.

Kimi zaman dışkılarını, doyurucu bir ilişki perspektifi çerçevesi içinde bir alışveriş aracı olarak ve çevresine. Özellikle de annesine bir armağan olarak görür. En son olarak da, bağımsızlığını ortaya koyma, dıştan gelen çeşitli baskılarla direnme ve mülkiyet duygusunu pekiştirme yolunda onlardan da yararlanır. Özetlemek gerekirse: Psikanaliz anlayışına göre, bu diyalektik içinde kurulup gelişen anüssel kişilik, şu üç temel çizginin bileşiminden oluşmaktadır:

Düzenlilik hazzı.

Cimrilik.

İnatçılık ya da direngenlik.

Bu çerçeve içinde, mülkiyet duygusunun alabildiğine kızışarak dışkılarla para arasında bir özdeşlik kurulmasına yol açması pekâlâ anlaşılabilir. Her ikisinde de en ufak bir kullanım değeri yoktur. Buna karşılık ikisi de mübadele değerine sahiptir. Üstelik hem çocuk hem yeniyetme, bu değerin farkındadır.

istesende blog sayfasının bir sonraki inceleme konusu “Cinsel isteksizliğin tedavi yaklaşımları” sizinde ilginizi çektiyse konu başlığına tıklayarak makalemizi inceleyebilirisiniz. Blog sayfamızın yanı sıra istesende.com mağazası üzerinde inceleyebileceğiniz bir çok ürün kategori ve marka vardır mesela baseus ürünlerini incelemek ilginizi çekebilir.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Cinsel isteksizliğin tedavi yaklaşımları

Cinsel isteksizliğin tedavi yaklaşımları

Cinsel isteksizliğin tedavi yaklaşımları; Cinsel isteğin kadınlar arasında geniş bir spektruma sahip olduğunu ve birçok cinsel motivasyondan sadece biri olduğunu kabul etmenin, uyarılma ve istek sorunlarının değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi açısından geniş kapsandı sonuçları vardır.

Klinik uygulamada, odak noktasının daha çok cinsel motivasyonların ve cinsel uyarılabilirliğin değerlendirilmesi olduğu söylenebilir. Bir kadın muhtemelen nadiren ortaya çıkan doğal cinsel ihtiyacı ya da arzuyu beklemekten ziyade. Öncelikli olarak olası bir cinsel etkileşimin yaşanacağı ortamın kabul edilebilirliğine tabidir.

Bunlar cinsel etkileşim sırasında partnere karşı hissedilen duyguların yanı sıra. Daha geniş çaplı kişilerarası ilişkileri, kadının zihinsel, psikolojik ve tıbbi sağlığını, cinsel ve kültürel ortamları kapsar (Bancroft vd., 2003; Barber vd., 2002; Dennerstein & Lehert, 2004; Hartmann vd., 2004; Avis vd., 2005). Terapiye yön veren de işte bu çok yönlü değerlendirmedir.

Blog sayfamızın yani istesende blogta bir sonraki incelememiz ve konu başlığımız “Hayvansal sinir sistemi” siz de bizler gibi bu konuyu ilginç bulduysanız araştımamızı konu başlığının üzerine tıklayarak inceleyebilirisiniz. İstesende blog sayfamızda bir çok konuyu inceleyebilirsiniz. istesende.com sadece bir blog sitesi değil aynı zamanda bir çok ilgi çeken kategoride ürünleri bulunan bir online alışveriş sitesidir. istesende.com mağazasını ziyaret etmek isterseniz istesende.com linkine tıklayabilirisiniz. Fakat ilginizi çeken konu Ereksiyon Hapı gibi özel bir konu ise bir başka sitemizdeki ereksiyon hapı kategorisini de inceleyebilirisiniz.